Przezorny zawsze ubezpieczony…

Aktualna sytuacja na świecie powoduje, że niejednokrotnie zastanawiamy się nad tym, czy w razie globalnego kataklizmu będziemy choć trochę przygotowani na zmienione warunki życia i dostęp do podstawowych dóbr.

ogień jako pierwotne źródło ciepła i światła

Jak mówi przysłowie „Przezorny zawsze ubezpieczony” ale niestety nie jesteśmy w stanie przygotować się na wszystko. Samowystarczalność – czy w dzisiejszych czasach takie pojęcie ma rację bytu?

Na pewno idealnym momentem żeby zadbać o komfort życia swojej rodziny jest czas budowy domu. Odpowiednie rozwiązania możemy zaplanować już przy wyborze projektu domu lub aranżacji działki.

Obok najnowszych rozwiązań, które poprawiają komfort życia warto skorzystać z doświadczeń, które sprawdziły się na przestrzeni wieków np. piwnica, która umożliwi nam przechowywanie żywności „bez prądu”, własna studnia (tam gdzie to możliwe) lub zbiornik na deszczówkę ale również np. osobisty ogródek warzywny. W kategorii oświetlenia zewnętrznego sprawdzonym rozwiązaniem są lampy solarne. Do zasilania „cięższego” sprzętu sprawdzi się np. generator prądu.

Przy wyborze sposobu ogrzewania domu warto pomyśleć jak wygląda dostępność wybranego rodzaju opału i od czego jest uzależniona. Czy w razie gdy np. zabraknie prądu będziemy mogli chociaż przez krótki czas normalnie funkcjonować?

W dobie instalacji grzewczych elektrycznych oraz nowoczesnych instalacji hydraulicznych praktycznie każda z nich potrzebuje do pracy energii elektrycznej. Warto zatem pomyśleć np. o kominku, który do pracy potrzebuje jedynie drewna.

W kolejnych artykułach postaramy się szczegółowo omówić sprawdzone rozwiązania #zostanwdomu.

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *